tel. kom: 607 820 693
45-131 Opole, ul. Cygana 4, IV piętro pok.425
 

Żyrandole


Powiększenie
Chociaż elektryczność trafiła „pod strzechy” relatywnie wcale nie tak dawno temu, to jednak obecnie nie potrafimy już sobie wyobrazić bez niej życia. Rzeczywiście, tryb, w jakim dzisiaj żyjemy w żaden sposób nie obszedłby się bez elektryczności. W Polsce, w zależności od pory roku ciemno robi się między 16:00 a 21:00, a sporo z nas o tej porze jest jeszcze w pracy, po której czekają jeszcze inne obowiązki. Kładziemy się spać sporo po zapadnięciu zmroku i ciężko wyobrazić sobie nasze funkcjonowanie w tym czasie bez elektrycznego oświetlenia. Tak jak z wieloma innymi wynalazkami, które się upowszechniły, tak też w przypadku oświetlenia zdajemy sobie sprawę z jego wartości dopiero, gdy go zabraknie np. w przypadku przerwy w dostawie prądu, natomiast na co dzień, jeśli zwracamy na nie uwagę, to w nieco innym sensie. Chodzi tu oczywiście o względy estetyczne, które dzisiaj stawiamy na pierwszym miejscu wybierając lampy do naszego mieszkania, ponieważ zależy nam na tym, by przede wszystkim pasowały one do wystroju pomieszczeń.

Najczęściej też nie ograniczamy się w jednym pomieszczeniu wyłącznie do jednego źródła światła – i bardzo słusznie. Podstawą oświetlenia każdego pomieszczenia są zwykle żyrandole Opole, natomiast resztę lamp dobieramy zgodnie z naszymi potrzebami. Zadaniem żyrandola jest przede wszystkim oświetlenie całego pomieszczenia, dlatego też zwykle jest on lokowany na środku sufitu. Wybierając go, powinniśmy zwrócić przede wszystkim uwagę na to, na ile żarówek jest na nim miejsce, a także jakiej mogą być one mocy. To ważne zwłaszcza, kiedy chcemy, by żyrandole Opole rozświetliły dość duże pomieszczenia. Istotne może być również to z czego wykonany został żyrandol, ponieważ szklane lub kryształowe elementy mogą dodatkowo wpłynąć na rozprzestrzenianie się światła po pomieszczeniu.

Nie należy też pomijać wspominanej już funkcji estetycznej, ponieważ żyrandol powinien korespondować zresztą wystroju wnętrza, tym bardziej, że zwykle jest dość duży i łatwo rzuca się w oczy – źle dobrany do pomieszczenia żyrandol może zepsuć cały zamysł aranżacyjny. Jeżeli chodzi o żyrandole, Opole jest miastem gdzie jest ich bardzo duży wybór, na co nie bez wpływu pozostaje Imperium Światła, które oferuje Opolanom (a także osobom spoza Opola, dzięki sprzedaży wysyłkowej) szeroki wybór żyrandoli oraz innych lamp, które pochodzą od sprawdzonych, uznanych i zaufanych producentów, stawiających zarówno na wysoką jakość wykonania i trwałość lamp, jak też nowoczesne wzornictwo, interesujący design i niebanalność. W ten sposób nie trzeba już szukać żyrandola wśród tysięcy takich samych, znanych od wielu lat rozwiązań – można postawić na coś nowego, rzadkiego i oryginalnego, co będzie cieszyło oko nasze oraz naszych gości przez długi, długi czas, a przy tym będzie doskonale dopasowane do reszty aranżacji naszych pomieszczeń.